Налаштування (регулювання) реле тиску РМ5 (РМ12) РДМ5 для водяного насоса

Сьогодні стикнувся з проблемою водопостачання для дому. Викликати майстрів було пізно, отже прийшлося проводити ремонт самому. Проблема полягала в виставленні ввімкнення і вимкнення водяного насоса. Отже, я розібрав реле…

Контролер (реле) тиску застосовується для автоматичної подачі води разом з насосом. При покупці готової насосної станції настройка не потрібна, а от якщо ви вирішили зібрати насосну станцію самостійно, не задовольнившись обсягом гідроакумулятора, а можливо і за інших обставин, то буде потрібно настройка.
 

Принцип роботи реле РМ5 (РДМ5).

При тиску в системі нижче 1,4-1,6 бар (залежить від налаштування) реле включає насос і досягнувши тиску 3,0-3,6 бар (залежить від налаштування) вимикає насос. Якщо складніше, то при невеликому тиску в системі контакти реле замкнуті, тобто через них проходить струм на насос. При перевищенні тиску в системі контакти розмикаються, тобто припиняється електроживлення насоса.

Технічні характеристики реле (контролера) РМ5.

Температура робочого середовища 0 – 40С

Максимальний робочий струм 10А

Напруга живлення 220-250 В

Трубне з’єднання 1 / 4 “(внутр.)

Мінімальний перепад тиску 1,0

Регулювання роботи реле тиску РМ5.

* Необхідно зняти кришку, відкрутивши пластмасовий гвинт.
* Обертаємо гайку 2 (верхня) за годинниковою стрілкою, збільшуючи тиск відключення насоса (проти годинникової для зменшення)
* Обертаємо гайку 1 (нижня) за годинниковою стрілкою, збільшуючи різницю між тиском вкл. і викл. насоса.

Приклади регулювання реле тиску РМ5.

* Включення насоса. Відкриваємо змішувач і дивимося коли включиться насос. Тиск визначається по манометру. Нижнім болтом регулюємо “-” або “+”. Попередньо треба перевірити тиск у гідроакумуляторі (ГА). Тиск у гидроаккумуляторе виставляється на 0,2 менше нижньої межі спрацювання насоса. Наприклад: тиск гідроаккамулятора 1,4; тиск Увімк. 1,6.
* Виключення насоса. Закриваємо змішувач і дивимося коли насос вимикається. Визначаємо тиск по манометру. Регулюємо верхнім болтом (великий).
* Припустимо треба підняти Рвикл до 3,5. При цьому залишивши Рвкл колишнім 1,6. Обертаємо гайку 2 (верхня, велика) за годинниковою стрілкою, у бік “+”, Рвикл збільшиться. Далі обертаємо гайку 1 (нижня, маленька) на теж значення (оборот) теж за годинниковою стрілкою у бік “+”. Потім відкриваємо змішувач і перевіряємо набутих значень. Для коригування повторюємо дану послідовність.
*

Регулювання тиску гідроаккамулятора. Знімаємо пластмасову кришку (її знаходження залежить від типу ГА). Під нею звичайний ніпель.  Перевіряємо тиск по манометру. Підкачуємо або навпаки спускаємю. Так як є похибки приладів, доведеться робити корекції.

This entry was posted in Техніка and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.