Хумус по домашньому

ФілPhillip Germansderfer (Бостон, США)

Готується просто. Треба мати варений головний інгредієнт.
У нас в США називають його chickpea, італійці – garbanzo. В українській традиції – це турецький або баранячий горох чи по іншому нут З муки цього гороху араби та ізраеліти готують мало найнепопулярнішу страву на Близькому Сході фалафел, та й хумус – страва не з Китаю… Відрізняється він у Греції, Турції та в арабів за консистенцією, наповнювачами, які надають йому смаку. Бо горох цей, як і курячий росіл буде мати смак тої спеції, яку в них покладеш. Найліпше, якщо купити сухий горох і варити його самому. Без скороварки він вариться як фасоля, яку треба замочити звечора, а потім варити на плиті досить довго. Скороварка, тобто готування від тиском, є доброю альтернативою, бо цей нудотний процес триває лише 30 хвилин. Добре є те, що після уготовання, можна покласти у слоїк, заляти зимою водою з соком цитрини. І він є добрий з добрих 3 тижні при зберіганні у холодильнику.хумусДля бліц приготування можна вжити законсервований, який продається в любому супермаркеті де можна його знайти поряд з зеленим горішком та фасолею.
Отже тепер перепис. Приготування займає не більш як 5 хвилин.
Шклянка вареного баранячого гороху вкинути у блендер з гострими лезами для роздріблення овочів (food processor), додаємо пів шклянки оливкової олії (якість має бути найвища, бо смак олії є пункт критичний), за 2-3 хвилини перетворюється горох у масу, додаємо в залежності від бажання часник, подрібнені волоські горіхи, гострий перець, будь що… Наприкінці не забудьте посолити та поперчити до смаку.

І останній інградієнт, без якого все розвалиться – оцет або сік цитрини (за смаком). Кислота служить стабілізатором створеної пасти.

Увага, якщо робите це з консерви – не соліть, бо горох вже солений.
Варіації можуть бути розмаїті: з петрушкою, з подрібленим смаженим бочком-шкварками, покришеним пармезаном… Кілька чорних маслин збоку не зашкодить…
Як їсти: Найліпше пасує до цього ліванський хліб “піта” (я печу сам цей хліб, бо з дому він є найліпший, я можу вам також розповісти, як не знайдете у склепі), різного роду лаваші, жидівська маца, як найсмачніше…

З білим вином, добрим Едамським або Гоуда сиром (що не є дуже по арабськи) – незабутня насолода смаку…

Їсти повільно і не говорити у цей час про політику…

Чорний хліб – не пасує…

До речі, найсмачнійший понад усе є хумус приготовлений у такий самий спосіб із звичайної вареної білої фасолі, надзвичайно популярної і найшляхетнішої з понад усіх фасоль – “яськи” … Смак є найтендітніший … Гарантую.

This entry was posted in Відпочинок, Кулінарія and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.