Тихі дні і чай в пакетиках

Dr,karpГанна Карп, доктор теології, медіа-експерт. Автор статей і книжок.  Працює в Вищій школі соціальної та медійної культури в Торуні, живе в Варшаві

Переклад з http://www.deon.pl

    Справжній чоловік садить дерево, будує будинок, виховує сина – це народна мудрість, але чи  багато тих,  хто ще пам’ятає  народні приказки? Ці слова, однак, щось більше. Це основа, яка провадить через життя багатьох чоловіків, а іноді навіть жінок.

 Бо яка не хотіла б, щоб її обранець  жив згідно з цим завданням? Бажання їх виконати притягає до себе потворних і красивих, добрих і злих. Чоловік на початку розпушує своє пір’я  і вибирає ту, яка найбільше повірить в його мужність. Здобуття жінки то є найбільш героїчний вчинок в його житті – чим більш героїчний, тим краще. Змушує до максимального зусилля, яке в багатьох випадках більш ніколи не повторюється.  Вона період героїчності переживає пізніше – в часі материнства, коли маже капризувати і викрикувати: «Дай мені то, сама не знаю що!»

І він , і вона від початку мають різні завдання, очікування, нахили, проблеми.  Героїчний період очікує пару, коли жар і лихоманки кохання опуститься до нормальної здорової температури. І дружина, вивчивши чоловіка, зауважить, що він не може впоратися з найпростішим питаням повсякденного життя, і очікує, що вона буде робити все за нього. О ні! Жах і не очікування.  “Нехай найме собі служанку!” – волає пізніше з відчаю. Ці недоліки, часом такі дрібні, яких ще вчора ніхто не відчував, зростають з кожним днем​​, переростають до нестерпного болю і в кінцевому підсумку приводять  до пристрасних сварок і мовчання. В останньому великого успіху можуть досягнути  чоловіки. Я знаю пару, де чоловік мовчав протягом півроку. Зайве наголошувати, що тільки диво врятувало шлюб.

Причиною сварок для  жінок є відкривання ними неохайності чоловіків. Особливо, коли з’ясовується, що коханий не знає, як навіть скласти ковдру, розкидає по всьому будинку білизну, чайні пакетики кидає у раковину наповнену водою, п’є молоко з пляшки. Під час подорожей не признається, що заблудив і нікого не запитає про дорогу, а на запитання відповість або крикне: «Спокійно! Чого нервуєш!»  Очевидно, що дружина, попросивши когось допомоги, наражається на страшну чоловічу образу.

Добре коли не розбігаються в різні сторони – в прямому і переносному змісті. На щастя до того доходить рідко, хтось уступає. Найшвидше, коли синочок починає кричати: «Цю канапку приготував тато!» і має при цьому видимий признак нестравності шлунку. Перестрашені батьки забувають про свої  проблеми та жалі і знову стають найкращою парою на світі. Так насправді – хоч не потрібно їм про  те знати –  в кінці кінців вони є собі господарями.  Ніхто не може собі нашкодити, що також свідчить про досконалість і чесноту. І як вчили греки, чеснота, то є сила діяльна або схильна до діяння, що приводить до готовності робити добро… А як  з тим, що він і вона дізнаються про те часом через багато років? То не шкодить. Запевняю, що навіть в таких ситуаціях не є скучно…

This entry was posted in Люди, Психологія and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.