Глінтвейн

Коли за вікном дме холодний вітер, падає дощ або сніг, ми починаємо шукати способи поліпшити свій настрій. Протягом століть одним з найбілgraniecьш ефективним засобом є теплий алкогольний напій , збагачений ароматичними спеціями , а іноді медом або соком. Як приготувати глінтвейн, який буде не тільки смакувати, але й сприятливо впливати на наше здоров’я?

Переваги глінтвейну цінувати вже і наші предки. У середні  віки теплий напій вважався відмінним засобом, який часто використовується в холодну погоду. Марцін з Ужендова,  відомий в шістнадцятому столітті лікар і травник , рекомендував вживання підігрітих алкогольних напоїв для зміцнення організму.

Глінтвейн не втрачає популярність . Тим не менш,  тепер фахівці  не завжди поділяють ентузіазм  Марціна з Ужендова .  Алкоголь і підсолоджувачі , що містяться в глінтвейні зробити його висококалорійним і важким для перетравлювання. Склянка  глінтвейну містить близько 260 калорій. Теплий алкоголь також швидше всмоктується в кров ( більш висока температура призводить до розширення стінки шлунка і тим самим збільшити поверхню поглинання). Коли ви поїли перед вживанням глінтвейну або під час, то час всмоктування в кров подовжується.  Глінтвейн швидко розігріває , але це також може призвести до швидкого охолодження тіла. Під впливом гарячого етанолу кровоносні судини розширюються , кров інтенсивніше циркулює і досягає поверхні шкіри , що призводить до швидкої втрати тепла . Тому все добре і корисне в міру.

При приготуванні напою ми не повинні забути додати відповідні спеції , які мають багато переваг . Імбир покращує кровообіг і травлення, кориця запобігає нудоті , метеоризму і діареї і понижає поганий холестерин. Здуття живота  усуває мускатний горіх , а також підсилює смак напою . Дієтологи також рекомендують гвоздику ( антибактеріальний і протигрибковий засіб , знімає втому і психічне виснаження , стрес) і ваніль (стимулює , діє як антидепресант і знімає гарячку). Дехто додають до глінтвейну  чорний перець, який робить напій  більш гострим. Замість цукру можна додати меду. У глінтвейн  іноді додають й інші складники: сушені фрукти , запашний перець , кардамон , мигдаль , родзинки і апельсинову цедру. На Британських островах для особливого смаку цього напою навіть додають сметану.

Приготування смачного глінтвейну залежить від деяких правил. Дуже важливим є вибір алкоголю, який стане базою цього напою. Зазвичай готують його з вином (краще червоним, напівсолодким) або пивом (світло), але добре підходить і медовухи . Іноді до глінтвейну додають напої з більш високим вмістом алкоголю – горілка , коньяк , ром або наливки .

І треба бути дуже уважним, щоб не дати суміші закипіти . Спирт повинен бути нагрітий до максимум 80 градусів. При більш високій температурі напій втрачає свій неповторний аромат і смак. Спеції найкраще змішати перед додаванням в посудину в якій ми готуємо глінтвейн.

Якщо ви хочете, щоб аромат був більш інтенсивним,  тоді можна приготувати напій напередодні. Приправляємо його, а потім тримаємо  1-2 хвилини на слабкому вогні. На наступний день підігріваємо, проціджуємо спеції і споживаємо смачний напій.

Глінтвейн смакує найкраще коли його пити з керамічної чашки.

This entry was posted in Відпочинок, Кулінарія, Традиції and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.